GUYAD GUYAD
Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı: Mogan Enerji Yat. Holding A.Ş.
(Temsilcisi: Cem Özkök)

Cem Özkök

1960 yılında İskenderun’da doğan Cem ÖZKÖK, Ankara Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1977 senesinde Hamburg Üniversitesinden ön lisansını almış ve sonrasında 1984 senesinde Hamburg Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

Almanya’daki eğitim hayatından sonra, profesyonel kariyerine Türkiye’de devam etmeye karar veren Özkök; 1984 yılında Türkiye’ye dönmüş ve ÖZKÖKLER A:Ş:’de Proje Mühendisi olarak profesyonel hayatına başlamıştır. Yurtdışında edindiği bilgi ve deneyimi ÖZKÖKLER A:Ş’ye taşımış ve sırasıyla Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar yükselmiştir.

Geçmiş yıllarda proje yönetimi, enerji projeleri, endüstriyel inşaatlar, doğrudan yabancı yatırımlar, ihaleler ve ortaklıklar gibi konularda önemli tecrübelere sahip olan Cem Özkök; 1993 yılında GÜRİŞ Holding’e katılmıştır.

Türkiye’nin yenilenebilir enerjide lider kuruluşlarından biri olan GÜRİŞ Holding bünyesinde, özellikle JES, RES ve HES yatırımları konusunda deneyim sahibi olan Özkök, Grup bünyesindeki çeşitli şirketlerde iş geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmekte olup, ayrıca HESİAD Yönetim Kurulu üyesi ve 2017’den bu yana GÜYAD Yönetim Kurulu Başkanlığını da sürdürmektedir.


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Limak Yat. Ener. Ür. İş. Hiz. Ve İnş. A.Ş.
(Temsilcisi: Birol Ergüven)

Birol Ergüven 

1969 yılında Ankara’da doğan Birol ERGÜVEN 1993 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği’nde Lisans ve 1996 yılında aynı bölümde Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine 1994 yılında TÜBİTAK SAGE de araştırma mühendisi olarak başlamış olup, 1994 sonrası endüstriyel ürün ve makinaların ticareti alanında çalışmaya başlamıştır. 1998’den itibaren TEMSA Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak çalışmış aynı dönemde MBA eğitimini de tamamlamıştır. 
Enerji sektörüne 2004 yılında başlamış olup 2011 yılına kadar Akenerji Grubunda Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdürmüştür. Bu dönemde Akenerji ve Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketlerinde elektrik üretim yönetimi, enerji ticareti, satış ve pazarlama faaliyetlerini yönetmiştir.

2011 yılından itibaren Limak Enerji Grubu’nda CEO olarak görevine devam etmekte olan Birol Ergüven bu görevinin yanında Limak Yatırım A.Ş., Hamitabat Elektrik Üretim A.Ş., Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş., Limak Uludağ Elektrik Parekende Satış A.Ş, Limak Enerji Europe (Bulgaristan) ve LC Energy Supply Trading (Sırbistan) şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
Ayrıca Enerji Ticareti Derneği, Güneş Enerji Yatırımcıları Derneği ve DEİK Enerji İş Konseyi’nde Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir.


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Kalyon Enerji Yatırımları A.Ş.
(Temsilcisi: İbrahim Erden)

İbrahim Erden

İbrahim Erden Kalyon Enerji Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almakta olup Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’ndeki lisans eğitiminin (2000) ardından ABD’de Rutgers Universitesi’nde (New Jersey Eyalet Üniversitesi) Makine Mühendisliği alanında Master eğitimini tamamlamış (2002); ardından da 2010 yılında Sabancı Üniversitesi Executive MBA Programı’nı bitirmiştir. Halen Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına da devam etmektedir.Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: T-Dinamik Ener. San. Ve Dış TİC. A.Ş.
(Temsilcisi: Mustafa Tırıs)

Doç.Dr. Mustafa Tırıs

Mustafa TIRIS, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Petrol Mühendisi olarak mezun oldu. Daha sonra Ege Üniversitesi, Güneş Enerjisi Enstitüsü’nden 1990 yılında Y.Lisans ve 1992 yılında Doktora derecelerini aldı. 1995 yılında Yenilenebilir Enerji alanında Doçent ünvanı aldı. TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde 1990-2011 yılları arasında çalıştı. Sırasıyla araştırıcı, uzman araştırıcı, Enstitü Müdür Yardımcılığı ve Enstitü Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Son olarak 2004-2011 yılları arasında Enerji Enstitüsü Müdürü ve Çevre Enstitüsü Müdür Vekili olarak çalıştı. Bu dönemde ayrıca, Otomotiv Teknoloji Platformu, IEA Araştırma ve Teknoloji Komitesi, NATO Bilim Komitelerinde görev aldı.

2011 tarihinde TÜBİTAK MAM’dan ayrılıp, kurucu ortak ve Genel Müdür olarak T Dinamik Enerji Şirketi’nde çalışmaya başladı. Halen bu şirkette, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimine yönelik Türkiye ve çevre ülkelerdeki (Yunanistan, Romanya, vb.) yatırımları koordine etmektedir.


Yönetim Kurulu Üyesi: Akfen Elektrik Ener. Top. Sat. A.Ş.
(Temsilcisi: İsmail Kürşat Tezkan)

Kürşat Tezkan

Kara Harp Okulu İşletme ve Sistem Mühendisliği Bölümünden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi 1996 yılında Akfen’de işe başladıktan sonar Akfen Turizm ve Akfen Holding Finansal Muhasebe Bölümü’nde yöneticilik görevlerini yürüttü.

2003-2004 yıllarında Kuşadası Limanı Ege Liman İşletmeleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı yapan Tezkan, ardından Akfen Turizm Yat. ve İşl. A.Ş. Genel Müdürlüğü, Tüv-Türk Taşıt Muayene İst.Yapım İşl. A.Ş Direktörlüğü görevlerinde bulundu ve 2005-2007 yılları arasında Akfen Holding A.Ş. Proje Geliştirme çalışmalarını yürüttü.2007 -2012 tarihleri arasında Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. Finans Ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Nisan 2012-Haziran 2013 tarihleri arasında Akfen Holding Kamu İlişkileri Koordinatörü, 2014 yılında ise Akfen Su Genel Müdürü olan Tezkan, 2014-2016 arasında Akfen GES Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Akfen Turizm Yatırımları Genel Müdürü olarak görev yaptı .

Kürşat Tezkan, 2016 yılından itibaren Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Yönetim Kurulu Üyesi: Polat Enerji Sanayi Ve Tic. A.Ş.

(Temsilcisi: Erinç Kısa)

Erinç Kısa

Erinç Kısa 1980 yılında Akşehir’de doğmuştur. Yüksek öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2004 yılında enerji sektörü kariyerine adım adan Kısa, TEDAŞ’da (Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.) elektrik mühendisi  ve sonrasında TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) İletim Sistemi Planlama Departmanında Planlama Mühendisi olarak çeşitli görevler almıştır.

2009 yılında Polat Enerji San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde İş Geliştirme Müdürü olarak göreve getirilen Kısa, günümüze kadar gelen süreçte toplam yaklaşık 1000 MW kapasiteye sahip projelerin planlama, geliştirme, inşaat, tedarik anlaşmaları, bakım ve onarım, BoP ve enerji ticareti alanlarında çeşitli görevler almıştır.

Görevine Polat Enerji’de İş Geliştirme Direktörü olarak devam eden Erinç Kısa GÜYAD kurucu üyesi olup aynı zamanda Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu üyesidir.


Yönetim Kurulu Üyesi: BORUSAN ENBW ENERJİ YATIRIMLARI VE ÜRETİM A.Ş.

(Temsilcisi: Emre Okuyan)

Emre Okuyan

Emre Okuyan, 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra ABD’de George Washington Üniversitesi’nde Finans alanında yüksek lisans yapmıştır.

1998 – 2005 yılları arasında Finans Yatırım Kurumsal Finansman bölümünde çalışmıştır. 2005-2010 yılları arasında Doğuş Holding Stratejik Planlama bölümü ve Doğuş Enerji’de çeşitli görevler üstlenmiştir. 2010 yılında bünyesinde katıldığı Borusan EnBW Enerji’de Stratejik Planlama, İş Geliştirme, Satış, Ticaret, İnovasyon ve Dijitalleşme’den sorumlu Direktör olarak görev yapmaktadır.

 


 

 
 
 
 
Güyad © 2017 | Her hakkı saklıdır ETKB | EPDK | EPİAŞ