GUYAD GUYAD
Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı: Mogan Enerji Yat. Holding A.Ş.
(Temsilcisi: Cem Özkök)

Cem Özkök

1960 yılında İskenderun’da doğan Cem ÖZKÖK, Ankara Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1977 senesinde Hamburg Üniversitesinden ön lisansını almış ve sonrasında 1984 senesinde Hamburg Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

Almanya’daki eğitim hayatından sonra, profesyonel kariyerine Türkiye’de devam etmeye karar veren Özkök; 1984 yılında Türkiye’ye dönmüş ve ÖZKÖKLER A:Ş:’de Proje Mühendisi olarak profesyonel hayatına başlamıştır. Yurtdışında edindiği bilgi ve deneyimi ÖZKÖKLER A:Ş’ye taşımış ve sırasıyla Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar yükselmiştir.

Geçmiş yıllarda proje yönetimi, enerji projeleri, endüstriyel inşaatlar, doğrudan yabancı yatırımlar, ihaleler ve ortaklıklar gibi konularda önemli tecrübelere sahip olan Cem Özkök; 1993 yılında GÜRİŞ Holding’e katılmıştır.

Türkiye’nin yenilenebilir enerjide lider kuruluşlarından biri olan GÜRİŞ Holding bünyesinde, özellikle JES, RES ve HES yatırımları konusunda deneyim sahibi olan Özkök, Grup bünyesindeki çeşitli şirketlerde iş geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmekte olup, ayrıca HESİAD Yönetim Kurulu üyesi ve 2017’den bu yana GÜYAD Yönetim Kurulu Başkanlığını da sürdürmektedir.


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Limak Yat. Ener. Ür. İş. Hiz. Ve İnş. A.Ş.
(Temsilcisi: Birol Ergüven)

Birol Ergüven 

1969 yılında Ankara’da doğan Birol ERGÜVEN 1993 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği’nde Lisans ve 1996 yılında aynı bölümde Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine 1994 yılında TÜBİTAK SAGE de araştırma mühendisi olarak başlamış olup, 1994 sonrası endüstriyel ürün ve makinaların ticareti alanında çalışmaya başlamıştır. 1998’den itibaren TEMSA Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak çalışmış aynı dönemde MBA eğitimini de tamamlamıştır. 
Enerji sektörüne 2004 yılında başlamış olup 2011 yılına kadar Akenerji Grubunda Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdürmüştür. Bu dönemde Akenerji ve Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketlerinde elektrik üretim yönetimi, enerji ticareti, satış ve pazarlama faaliyetlerini yönetmiştir.

2011 yılından itibaren Limak Enerji Grubu’nda CEO olarak görevine devam etmekte olan Birol Ergüven bu görevinin yanında Limak Yatırım A.Ş., Hamitabat Elektrik Üretim A.Ş., Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş., Limak Uludağ Elektrik Parekende Satış A.Ş, Limak Enerji Europe (Bulgaristan) ve LC Energy Supply Trading (Sırbistan) şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
Ayrıca Enerji Ticareti Derneği, Enerji Yatırımcıları Derneği ve DEİK Enerji İş Konseyi’nde Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir.


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Akfen Elektrik Ener. Top. Sat. A.Ş.

(Temsilcisi: İsmail Kürşat Tezkan)

Kürşat Tezkan

Kara Harp Okulu İşletme ve Sistem Mühendisliği Bölümünden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi 1996 yılında Akfen’de işe başladıktan sonar Akfen Turizm ve Akfen Holding Finansal Muhasebe Bölümü’nde yöneticilik görevlerini yürüttü.

2003-2004 yıllarında Kuşadası Limanı Ege Liman İşletmeleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı yapan Tezkan, ardından Akfen Turizm Yat. ve İşl. A.Ş. Genel Müdürlüğü, Tüv-Türk Taşıt Muayene İst.Yapım İşl. A.Ş Direktörlüğü görevlerinde bulundu ve 2005-2007 yılları arasında Akfen Holding A.Ş. Proje Geliştirme çalışmalarını yürüttü.2007 -2012 tarihleri arasında Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. Finans Ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Nisan 2012-Haziran 2013 tarihleri arasında Akfen Holding Kamu İlişkileri Koordinatörü, 2014 yılında ise Akfen Su Genel Müdürü olan Tezkan, 2014-2016 arasında Akfen GES Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Akfen Turizm Yatırımları Genel Müdürü olarak görev yaptı .

Kürşat Tezkan, 2016 yılından itibaren Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: BORUSAN ENBW ENERJİ YATIRIMLARI VE ÜRETİM A.Ş.

(Temsilcisi: Emre Okuyan)

Emre Okuyan

Emre Okuyan, 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra ABD’de George Washington Üniversitesi’nde Finans alanında yüksek lisans yapmıştır.

1998 – 2005 yılları arasında Finans Yatırım Kurumsal Finansman bölümünde çalışmıştır. 2005-2010 yılları arasında Doğuş Holding Stratejik Planlama bölümü ve Doğuş Enerji’de çeşitli görevler üstlenmiştir. 2010 yılında bünyesinde katıldığı Borusan EnBW Enerji’de Stratejik Planlama, İş Geliştirme, Satış, Ticaret, İnovasyon ve Dijitalleşme’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


Yönetim Kurulu Üyesi: Erciyes Anadolu Holding Enerji Grubu

(Temsilcisi: İbrahim Erden)

İbrahim Erden

İbrahim Erden Kalyon Enerji Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almakta olup Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’ndeki lisans eğitiminin (2000) ardından ABD’de Rutgers Universitesi’nde (New Jersey Eyalet Üniversitesi) Makine Mühendisliği alanında Master eğitimini tamamlamış (2002); ardından da 2010 yılında Sabancı Üniversitesi Executive MBA Programı’nı bitirmiştir. Halen Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına da devam etmektedir.


Yönetim Kurulu Üyesi: ALTEK ALARKO ELEKTRİK SANTRAL. TESİS İŞLT. VE TİC. A.Ş

(Temsilcisi: Hakan Aytekin)

Hakan Aytekin

1978 yılında Gaziantep’te doğan Hakan Aytekin, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden derece ile mezun olmuştur. San Diego State Üniversitesi’nde Pre-MBA ve California State Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır. Çeşitli finans kuruluşları ve inşaat şirketlerinde görev aldıktan sonra 2008 yılında Alarko Şirketler Topluluğuna katılmıştır. Alarko Taahhüt Grubu bünyesinde on yıl boyunca Proje Finansman Şefi, Proje Finansman Müdürü ve İş Geliştirme ve Proje Finansmandan sorumlu Grup Koordinatör Yardımcılığı görevlerinin ardından 2019 yılı itibarı ile Altek Alarko Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Hakan Aytekin İngilizce bilmektedir.

 


 

 
 
 
 
Güyad © 2017 | Her hakkı saklıdır ETKB | EPDK | EPİAŞ