OECD ve SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi işbirliği ile 22 Ocak 2019, Salı günü ‘Düşük karbonlu ve dirençli bir geleceğe yatırım yapmak: Türkiye için fırsatlar’ başlıklı bir etkinlik düzenlenecek.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar’ın katılımıyla gerçekleşecek etkinliğe, SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman ve OECD Çevre Direktörlüğü Direktör Yardımcısı Anthony Cox ev sahipliği yapacak.

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin ‘Türkiye’de Enerji Dönüşümü: Yatırımlar ve Fırsatlar’ serisinin ilki olan etkinlikte OECD tarafından hazırlanan ve başarılı bir enerji dönüşümünün nasıl sağlanacağına ışık tutan ‘İklime Yatırım, Büyümeye Yatırım’ raporu açıklanacak.

Kamu ve özel sektörden üst düzey isimlerin de söz alacağı etkinlikte, enerji dönüşümünün Türkiye toplumu, ekonomisi, iş dünyası ve çevreye faydalarından nasıl istifade edilebileceği tartışılacak ayrıca ekonomik büyüme, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğinin entegrasyonu, altyapı ve kapasiteye yapılacak yatırımlar, finansman kaynaklarının düşük karbon emisyonlu çözümlere kaydırılması ve makro ekonomik faydaları gibi konular masaya yatırılacak.

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

(YeşilEkonomi)