Enerjisa Enerji, ‘Enerjimi Koruyorum’ projesi ile 2010 yılından bugüne kadar 360 binden fazla çocuğa enerji verimliliği ve tasarruf bilincini aşıladı. 

Enerjisa, 500 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyorEnerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu, tiyatro oyunu ile son bir ayda 10 bin çocuğa ulaştıklarını belirterek, birkaç yıl içerisinde toplamda 500 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Enerjisa Enerji, ‘Enerjimi Koruyorum’ çatısı altında ülkemizin geleceği çocuklar için enerji verimliliği konusunda çalışmalar yapıyor. 2010 yılından beri 15 ilde 750 okulda 7 – 13 yaş arasındaki 360 binden fazla öğrenciye ulaşarak enerji verimliliği ve tasarruf eğitimleri vermeye devam ediyor. “Daha İyi Bir Gelecek” konulu Öykü Yarışması, Küsmesin Yıldızlar Tiyatrosu ve Enerji Koruyucuları eğitimleriyle çocukları bilinçlendiriyor.

TİYATRO TURNESİ İLE 10 BİN ÇOCUĞA ULAŞILDI

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Başkent EDAŞ, Ayedaş ve Toroslar EDAŞ sorumluluk sahasındaki iller olan, İstanbul Anadolu Yakası, Zonguldak, Kastamonu, Ankara, Mersin, Adana ve Gaziantep’te Bahçeşehir Koleji ve Doğa Koleji iş birliği ve devlet okullarının katılımıyla gerçekleştirilen tiyatro turnesi 1 ay gibi kısa sürede  30 kez sahnelenerek 10 bin çocuk ile buluştu.

HEDEF 500 BİN ÇOCUĞA ULAŞMAK

‘’Enerjimi Koruyorum’’ sosyal sorumluluk çalışması ve 30 gün süren Küsmesin Yıldızlar Çocuk Tiyatrosu turnesi hakkında konuşan Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu şöyle dedi: “Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Toplumsal Yatırımlar, Enerjisa Enerji olarak sürdürülebilirlik anlayışımızın vazgeçilmez iki parçası. Bu doğrultuda 14 yıldır devam eden 'Enerjimi Koruyorum' projemizle, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda farkındalık kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Ağaç yaşken eğilir öğretisini kendimize yola çıkış noktası olarak kabul ediyoruz ve çocuklarımıza sürdürülebilir bir gelecek inşa etme hayalimizi yine onlarla beraber gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Sadece geeçen otuz günde 10 bin çocuğa ulaştık ve onların bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağladık. Enerjisa Enerji olarak hedefimiz birkaç yıl içerisinde toplamda 500 bin çocuğa ulaşmış olmak. Bu hedefe yürürken sürdürülebilir bir geleceğe olan inancımızla, enerji tasarrufu eğitimlerimiz ve etkinliklerimize hız kesmeden devam edeceğiz."

Kaynak: enerjigunluğu.net