Hem yatırımcıların hem de enerji sektörünün genel verimliliği ve sürdürülebilirliği açısından kamu kurumlarının lisans verirken...

Aydem Enerji

Hem yatırımcıların hem de enerji sektörünün genel verimliliği ve sürdürülebilirliği açısından kamu kurumlarının lisans verirken ve sonrasında daha dikkatli olmaları halinde, verimsiz ve fizibıl olmayan projeler önlenerek kaynakların daha etkin bir şekilde kullanılması sağlanabilir.

Aydem Yenilenebilir Enerji, mevcutta planladığı yatırımlara göre daha az verimli olduğu ve fizibıl olmadığı gerekçesiyle Yağmur HES ve Armağan HES için EPDK'ya üretim lisanslarının iadesi için başvuru yaptı.Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ (AYDEM), %100 sahibi olduğu Ey-tur Enerji Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. ve Başat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. şirketleri altında bulunan Yağmur HES ve Armağan HES projelerinin mevcutta planladığı yatırımlara göre daha az verimli olduğu ve fizibıl olmadığı değerlendirildiğinden EPDK'ya üretim lisanslarının iadesi başvuruları yapıldığını açıkladı.

Açıklamada, “Şirketimiz Aydem Yenilenebilir Enerji'nin %100 sahibi olduğu Ey-tur Enerji Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. ve Başat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. şirketleri altında bulunan Yağmur HES ve Armağan HES projelerinin mevcutta planladığımız yatırımlara göre daha az verimli olduğu ve fizibıl olmadığı değerlendirildiğinden EPDK'ya üretim lisanslarının iadesi başvuruları yapılmıştır.

13 Haziran 2024 tarihli ve 12688-3 sayılı EPDK Kurul Kararı ile Armağan HES'e ait EÜ/1904-5/1353 nolu üretim lisansının, 13 Haziran 2024 tarihli ve 12688-4 sayılı EPDK Kurul Kararı ile Yağmur HES'e ait EÜ/1565-5/1137 nolu üretim lisansının iadesi onaylanmış olup, 5 Temmuz 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. Bu durum mevcut büyüme planlarımızı etkilemeyecektir” denildi.

Kaynak: enerjigunlugu.net